Výstava květin Čimelice 2019

Tradiční prodejní výstava květin Čimelice 2019 se bude konat ve dnech 22. až 25. srpna 2019 v areálu zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích (okres Písek).

Čimelice 2019
 

Proč navštívit výstavu květin v Čimelicích:

  • Jedná se o naprosto unikátní akci, kdy se areál obyčejného zahradnictví během léta přemění na výstavní areál, který za 4 dny navštíví 25 tisíc návštěvníků. Zahradnické prostředí dodává výstavě netradiční atmosféru.

  • Akce je oceňována u odborné i laické veřejnosti. Hodnoceno je zejména kvalitní a umělecké zpracování květinové části výstavy a také široký výběr zahradnických produktů od pěstitelů z celé České republiky.

  • Výstava květin má dlouholetou tradici, která sahá až do 60. let 20. století. Výstavu každé dva roky připravují desítky profesionálů i nadšených amatérů.

  • Na výstavě květin jsou pouze prověření prodejci, kteří nabízejí své produkty z oblasti zahradnictví, květinářství, lidových řemesel i odborné literatury. Prodejci/zahradníci Vám zároveň ochotně poradí či doporučí správný způsob pěstování.

 

Pozvánka

Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou. Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne ke konci letních prázdnin ve dnech 22. až 25. srpna v areálu čimelického zahradnictví. V těchto dnech jsou již organizační přípravy v plném proudu.

Již v tuto dobu je jasné, že tento 33. ročník bude opět velmi bohatý na zajímavé květinové expozice i na množství vystavovatelů a prodejců rostlinných výpěstků i zahradnického materiálu.

V čimelickém zahradnictví již pilně vyséváme a řízkujeme bohatý sortiment balkonových rostlin a letniček. Začátkem června je pak vysázíme do velkých nádob a trpělivě zaštipujeme až připravíme mohutné dekorační rostliny, které pak zdobí jednotlivé květinové expozice a doprovází zajímavé umělecké doplňky.

Rámec a náplň výstavy se teprve tvoří, ale můžeme prozradit, že se mají na co těšit milovníci gladiol, jiřin i lilií, které budou zastoupené v bohatém sortimentu. Připravujeme expozice květin se zajímavými obrazy, uměleckou keramikou a s dalšími rozmanitými doplňky a překvapivými nápady. Rostlinný svět zde budou zastupovat i kaktusy, sukulenty, trvalky, okrasné dřeviny, masožravé rostliny, bonsaje, koření, léčivky, řezané květy, hrnkové květiny, ale také speciálně vypěstovaný sortiment skleníkové zeleniny.

Zde vedle zajímavostí ze říše tyčkových rajčat a hybridních paprik, stojí za zmínku bohatá přehlídka lilků, tykví, cuket a slunečnic. Venkovní výsadby budou zajímat milovníky letničkových směsí z přímého výsevu a dalších zajímavých letniček, rozmanitých výšek, i barev. Zahradníci budou samozřejmě své výpěstky nejen vystavovat, ale i nabízet k prodeji v hojném sortimentu včetně velkého množství zahradnického materiálu a dekorativních předmětů.

Pokud si budete chtít zpestřit konec letních dnů, zaškrtněte si v kalendáři „Čimelice“ a přijeďte se podívat. Určitě nebudete zklamáni. Aranžované květinové expozice se rozkládají ve sklenících a fóliovnících na ploše 3 000 m2. Výstavu doprovází chovatelská výstava drobného zvířectva, bohaté občerstvení a kulturní program.

Ing. Hana Chvalová, zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice

.

 

Informace pro vystavovatele

Naleznete ZDE

 

Informace pro návštěvníky

- bude doplněno