Výstava květin Čimelice 2019

Tradiční prodejní výstava květin Čimelice 2019 se bude konat ve dnech 22. až 25. srpna 2019 v areálu zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích (okres Písek).

Čimelice 2019

Informace 

Otevírací doba, vstupné

Doprava a parkování

Mapa areálu

Tipy pro návštěvníky

Doprovodný kulturní program

Ohlédnutí za výstavami květin

Napsali o nás

Seznam prodejců a vystavovatelů

 

Proč navštívit výstavu květin v Čimelicích:

  • Jedná se o naprosto unikátní akci, kdy se areál obyčejného zahradnictví během léta přemění na výstavní areál, který za 4 dny navštíví 25 tisíc návštěvníků. Zahradnické prostředí dodává výstavě netradiční atmosféru.

  • Akce je oceňována u odborné i laické veřejnosti. Hodnoceno je zejména kvalitní a umělecké zpracování květinové části výstavy a také široký výběr zahradnických produktů od pěstitelů z celé České republiky.

  • Výstava květin má dlouholetou tradici, která sahá až do 60. let 20. století. Výstavu každé dva roky připravují desítky profesionálů i nadšených amatérů.

  • Na výstavě květin jsou pouze prověření prodejci, kteří nabízejí své produkty z oblasti zahradnictví, květinářství, lidových řemesel i odborné literatury. Prodejci/zahradníci Vám zároveň ochotně poradí či doporučí správný způsob pěstování.

 

Pozvánka na tradiční výstavu Čimelice 2019

Letošní akce se bude konat ve dnech ve dnech 22. až 25. srpna v areálu čimelického zahradnictví. V těchto dnech jsou již organizační přípravy v plném proudu.

Již v tuto dobu je jasné, že tento 33. ročník bude opět velmi bohatý na zajímavé květinové expozice i na množství vystavovatelů a prodejců rostlinných výpěstků i zahradnického materiálu. V areálu zahradnictví se představí letos již tradiční účastníci, ale i zcela noví vystavovatelé.

V čimelickém zahradnictví jsme již naseli a namnožili bohatý sortiment balkonových rostlin a letniček. Nyní je trpělivě zaštipujeme a dopěstováváme mohutné dekorační rostliny, které pak zdobí jednotlivé květinové expozice a doprovází zajímavé umělecké doplňky.

Připravujeme také zajímavé aranžované expozice. Jsou to mezi jinými „Barvy Afriky“ - exotické rostliny a zajímavé obrazy malířky Radu Tesaro, „Kouzlo okamžiku“ - romantická zákoutí květin s uměleckými díly malířky Míši Velíškové Mackové, „ Květy první republiky“ - květiny charakteristické pro trochu idealizovanou dobu první republiky a dobové doplňky, „Z pohádky do pohádky„ - květiny s keramickými díly a obrazy výtvarnic Evy a Jany Ďurčových. V expozici „V barevném království“ se představí šikovné ruce a nápady obyvatel z Domova se zdravotním postižením v Oseku. „Zahradnický svět“ - návštěvníky potěší záplavou květin a momentů ze zahradnického života. Letošní motto výstavy je „Zahrada patří dětem“. Proto se dětský prvek bude objevovat také ve většině dalších expozic.

Na vytvoření expozic bude použito několik tisíc hrnkových i řezaných květin. Aranžované expozice se nachází ve sklenících a fóliovnících zhruba na ploše více než 3000 m2.

A samozřejmě nemohou chybět také kaktusy, sukulenty, trvalky, okrasné dřeviny, masožravé rostliny, bonsaje, koření, léčivky, řezané květy, ale také speciálně vypěstovaný sortiment skleníkové zeleniny.

Letos to budou zajímavosti ze světa tyčkových rajčat, sortiment paprik známé šlechtitelky Ing. Teclové, dále bohatá přehlídka cuket, tykví a slunečnic.

Ve venkovních výsadbách se opět objeví letničkové směsi z přímého výsevu a řada dalších zajímavých květin.

Zahradníci budou samozřejmě své výpěstky nejen vystavovat, ale i nabízet k prodeji v hojném sortimentu včetně velkého množství zahradnického materiálu a dekorativních předmětů.

Výstavu květin zahájíme ve čtvrtek v 8.30 h v areálu zahradnictví s našimi hosty a Mladou dudáckou muzikou ze Strakonic. Ta Vás potěší svými písničkami ještě další hodinu po zahájení na ploše před vstupní bránou.

Po dílčí vernisáži obrazů malířek Radu Tesaro a Míši Velíškové Mackové, přibližně v 9.30 h přímo v květinové expozici, vystoupí Cikánská kapela s multiinstrumentalistou Milanem Deméterem,

Ta potom bude hrát také ještě od 10 hodin na prostranství před vstupní bránou v zahradnictví.

V zámeckém parku bude opět občerstvení a stánkový prodej.

U sportovní haly organizuje Obec Čimelice stánkový prodej a tradiční kulturní program, který představí podrobně na plakátech.

U školy tradiční chovatelská výstava bude zahájena ve čtvrtek od 13 hodin.

I přes horké a suché počasí jsou rostliny stále v dobré kondici a na výstavě budou v plné kráse.

Ing. Hana Chvalová, zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice