Čimelice 2019 - tipy pro návštěvníky

Který den výstavu navštívit?

Nejvíce návštěvníků přichází ve čtvrtek, pátek a v sobotu dopoledne. Odpolední hodiny a celá neděle jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí výstavu užít ve větším klidu.

Ve čtvrtek a v pátek je největší výběr zboží, v neděli zase největší pohoda.

 

Jaká je časová náročnost?

Samotná květinové výstava v areálu Zámecké zahrady zabere 2-4 hodiny v závislosti na tom, jak moc budete nakupovat. Spolu s výstavou v Čimelickém zámku, výstavou domácích zvířat, trhem a doprovodným programem lze snadno v Čimelicích strávit celý den.

 

Jak se na akci vybavit?

Obvyklé sprnové počasí se vyznačuje letními teplotami s občasnými přeháňkami a bouřkami. Doporučujeme se podle toho vybavit, vzít si sebou pití a pokrývku hlavy.

Pokud nás navštívíte s malými dětmi, vybavte je prosím kontaktem na Vás pro případ nečekané situace (pásek s číslem na ručičce, lísteček v kapse, atd. ).

 

Nějaké tipy pro dopravu a parkování?

Čimelice leží na silnici I/4, která je dopravně velmi vytížená. Doporučujeme zejména v pátek a sobotu si nechat na cestu časovou rezervu. Nejvhodnější parkování je na jihu obce u fotbalového hřiště.

Parkoviště jsou převážně na travnatých plochách.

 

Je areál bezbariérový?

Všechny prostory jsou bezbariérové s výjimkami - v areálu jsou terénní nerovnosti, některé vstupy do skleníků mají menší schod, mobilní WC nejsou bezbariérové.

 

Proč nedoporučujeme vodit do areálu Zámecké zahrady pejsky?

Prohlídka výstavy zabere několik hodin. Kombinace letních teplot, vysokého počtu návštěvníků a omezeného prostoru je pro každé zvíře mimořádně stresující. Pokud nemáte jinou možnost než vzít svého zvířecího miláčka sebou, doporučujeme zvolit pro návštěvu odpolední hodiny 13-18 nebo neděli. Případně se lze vystřídat a pobýt s pejskem v rozlehlém zámeckém parku.

 

Jak je zajištěno občerstvení?

V areálu zámeckého parku najdete desítky stánků s různým občerstvením od ryb po grilované koleno. Na dvoře Zámecké zahrady před vstupem do výstavního areálu je dostupné občerstvení s prostorným posezením pod duby.

V samotném výstavním areálu (vstup s platnou vstupenkou) jsou k dispozici 2 stánky s pitím a zmrzlinou.

 

Jak je zajištěno WC

Ve výstavním areálu i v zámeckém parku je připraven dostatečný počet mobilních WC. Přístup je označen šipkami.

 

Jak je zajištěna bezpečnost a první pomoc?

Po celou dobu výstavy jsou pro nouzové situace připravení školený záchranář a policie. V Čimelicích je také výjezdní místo záchranné služby.

 

Je možné navštívit výstavu vícekrát na jednu vstupenku?

V případě, že si například potřebujete donést věci do auta a poté se vrátit, je možné navšívit areál i vícekrát na jednu vstupenku. Vyžádejte si při odchodu razítko u vstupní brány.

 

Jsou možné slevy pro důchodce a hromadné vstupné?

Slevy pro důchodce jsme ani v letošním roce nezavedli, platí stejné vstupné jako dospělí. Hromadné vstupné lze domluvit předem na telefonu - viz. vstupné. V tomto případě Vám připravíme dopředu počet požadovaných vstupenek a daňový doklad pro platbu hotově.