Výstava květin 2007

Plakát Čimelice 2007

Výstava květin Čimelice 2007  byla opět velmi úspěšná. Děkujeme všem za spolupráci !

Akci navštívilo za 4 dny téměř 31 tisíc návštěvníků !!!

Na propagaci a podpoře akce se podíleli: Siko Čimelice, Agroslužby Jozef Beniska, Česká spořitelna, Rašelina Soběslav a Semo Smržice

Mediální partner: Rádio Blaník

Seznam prodejců a vystavovatelů

Fotogalerie

Ohlédnutí za uplynulou výstavou

Na úvod bych se ráda zmínila, že organizace květinové výstavy po 3 letech pro nás nebyla vůbec jednoduchá. Naše firma prošla v souvislosti s důsledky nepříznivého počasí a odbytovými problémy změnou výrobní struktury a snížením počtu pracovníků. Areál pro akci se připravuje již od jarních měsíců. Především v posledních dnech před zahájením jsme uvítali každou pomocnou ruku.

Tradiční výstava květin a zahradních doplňků Čimelice 2007 se konala ve dnech 23. - 26. srpna. Vlastní květinová část probíhala v areálu Zámecké zahrady v Čimelicích. Zúčastnila se jí necelá stovka vystavovatelů a prodejců zahradnického materiálu. Výstavu navštívilo takřka 31 000 návštěvníků. Děti do 10 let měly vstup zdarma.

Vlastní výstavní prostory tvořily již tradičně upravené skleníky a fóliovníky našeho zahradnictví. Návštěvníci jimi prochází a celková plocha je přibližně 3000 m2. Dominantu tvořily: 1) Expozice Zámecké zahrady Čimelice – kompletní sortiment balkónových květin doplněný krásnými fotografickými detaily nadějné fotografky Michaely Popadičové z Písku. "Velké detaily z malé zahrady" velmi vkusně doplnila vazba aranžérky Zámecké zahrady Lídy Kačabové. Návštěvníci zde viděli více než 400 odrůd a kultivarů pelargonií a dalších balkónových květin a letniček.

2) Zajímavá byla též další aranžovaná expozice jiřin, mečíků a lilií. Podíleli se na ní - pěstitelé jiřin - pan Luděk Brzák ze Slovče a pan Svatopluk Masopust z Blatné. Lilie dodal pan ing. Nejedlo z firmy Lukon Bulbs. Gladioly pak Zámecká zahrada Čimelice. Celou expozici naaranžovaly pracovnice firmy Zámecké zahrady ve spolupráci s květinovou síní paní  Marie Rousové z Březnice. Květiny provázela pestrá keramika od firmy Keramika Piskáček a originální zahradní keramika pana Dudychy z atelieru Duke Bohemia.

3) Samostatnou expozici tvořila aranžérská práce paní Libušky Neumanové z květinové síně Neli z Petrovic. Květinové šaty a klobouky zasazazené do prostředí dostihového sportu se návštěvníkům velmi líbily.

4) Celý sortiment řezaných květin předvedla se svými spolupracovníky paní Marie Rousová v expozici Barevný svět květin doplněné révovým proutím.

Aranžované květy již tradičně doplnila krásná keramika - maturitní práce studentů Střední odborné keramické školy v Bechyni. Velmi pěknou expozici předvedla tradičně firma Moravoseed, tvořenou zajímavými zeleninovými plody. Spolupráce Zámecké zahrady a firmy Semo Smržice vyústila v pěknou přehlídku sortimentu rajčat, paprik, bazalek, aster, slunečnic a ostálek. Celý areál výstaviště byl ostatně osázen zajímavými druhy letniček. O další zajímavé expozice se zasloužili pěstitelé kaktusů, bonsají, sukulentů, trvalek, letniček, léčivek i koření. Dále pak výrobci keramiky, prodejci proutěných doplňků a další.

V celém areálu bylo možné většinu vystavených  rostlin zakoupit. S nimi samozřejmě nejrůznější sazenice a zahradnické potřeby. Toho návštěvníci hojně využili a tak bylo vidět hlavně ve čtvrtek spoustu milovníků květin obtěžkaných nejrůznějšími sazeničkami, cibulovinami a dalšími zahradnickými potřebami.

I přes velmi teplé počasí byla návštěvnost vysoká a celá akce proběhla v příjemné atmosféře. Unavení milovníci květin si mohli odpočinout v přilehlém zámeckém parku či navštívit v zámku výstavu ochrany přírody nebo v areálu školy výstavu místních chovatelů či tradiční jarmark. A tak mohu  říci, že podle ohlasu návštěvníků i vystavovatelů se květinový svátek v Čimelicích vydařil.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na organizaci celé akce spolupodíleli. Zejména zastupitelům a zaměstnancům OU Čimelice, kteří vytvořili pro akci nezbytné zázemí. Dále všem, kteří pracovali ve výstavním výboru, či poskytli finanční nebo morální podporu.

Ing. Hana Chvalová